Moje modowe ikony- Florence Welch


Ognistowłosa Brytyjka o porcelanowej cerze, Florence Welch, jest zaliczana do najlepiej ubranych kobiet świata. Jej styl jest lekko dziwaczny, sprawnie miesza nowoczesną modę ze stylem retro czy hippi. To ona już w 2008 roku nosiła kolorowe koronki, sukienki-midi, skóry  i jazzówki.Podczas New York Fashion Week Florence jak zwykle pokazała że umie dopasować trendy do swojego stylu- orientalną sukienka- kimono.
2011 S/S-występ Florence zakończył pokaz Chanel inspirowany oceanem ubrana w  perłową sukienkę z frędzlami.
 Suknie które Florence zakłada podkreślają jej dynamikę, posągową figurę i silny głos- nie tylko formą ale także i kolorem...A także miłość do stylu vintage.
Już w 2009 roku Fllorence łączyła skórę z szyfonową bluzką i ostrymi butami- wyprzedzając modny w tym sezonie styl gotycki.
Być może mój styl jest całkowicie inny niż Florence ale podziwiam jej odwagę i umiejętność łączenia styli. Jak sama Florence przyznaję, że połowa jej ubrań jest od projektantów a połowa pochodzi z second handów. Może i ja zacznę szukać tam takich perełek. :) Narazie dzięki niej pokochałam koszule z kołnierzykiem, walizkowe torebki, mokasyny oraz męskie buty.

4 komentarze: